KONST / Litografier / Färglitografi 7954112
*
nr 795 4112
Rune Claesson
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Rune Claesson (f. 1930), Fjällmotiv, motivets mått: 47 x 64
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2012
kl 17:17:32
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Läs mer om Rune Claesson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad motiv med fjäll rune claesson svensk konstnär sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49
*
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Läs mer om Rune Claesson
nr 795 4112
Rune Claesson
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Rune Claesson (f. 1930), Fjällmotiv, motivets mått: 47 x 64
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk mÃ¥lare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.Läs mer om Rune Claesson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad motiv med fjäll rune claesson svensk konstnär sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49



